Bandırma Stadını İstiyor...

Banvit Almanya’da Galip 80-92

Banvit Eurocup 2.tur üçüncü hafta karşılaşmasında Almanya’da Ratiopharm Ulm takımını 80 – 92 mağlup ederek grubunda üst üste 2.galibiyetini aldı.

Banvit karşılaşmaya Courtney Fortson, A.J.Slaughter, Tolga Geçim, Adrien Moerman ve Gasper Vidmar beşiyle başladı. İlk çeyreğe her iki takım da kontrollü başladı. Ratiopharm Ulm sert savunmayla oynarken Banvit hızlı hücumlarla sayı buldu. Banvit Adrien Moerman ve Courtney Fortson ile hücumda sayılar bulurken, boyalı alandan Gasper Vidmar’ın da yardımıyla ilk çeyreği 15 – 19 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Ratiopharm Ulm takımı hızlı başladı. Dış şutlarla etkili olan ev sahibi ekip Per Guenther ve Chris Babb ile hücumda sayılar buldu. Banvit Adrien Moerman ile hücumda dengeyi sağlarken periyodun son bölümü her iki takımın da savunmasını ön plana aldığı bir bölüm oldu. Banvit hücumda etkili olsa da soyunma odasına 38 – 36 geride girdi.

Üçüncü periyoda ev sahibi hızlı başladı. Banvit boyalı alanda Gasper Vidmar ile etkili olurken savunmada da Jackie Carmichel’ın etkili oyunuyla sayılar buldu. Ratiopharm Ulm Chris Babb ile dış şutlarda sayılar bulurken Banvit Courtney Fortson ve Dominique Johnson ile cevap verdi. Üçüncü çeyreğin son bölümünde A.J.Slaughter ve Gasper Vidmar ile sayılar bulunca final periyoduna 58 – 60 önde girdi.

Banvit final periyoduna Dominique Johnson, Courtney Fortson ve Adrien Moerman’ın etkili oyunuyla başladı. Banvit’in hücumda etkili olduğu bu periyotta ev sahibi ekip savunmada sıkıntı yaşayınca Banvit farkı açmaya başladı. Kalan bölümde akıllı oynayan Banvit karşılaşmayı 80 – 92 kazandı ve grubunda üst üste ikinci deplasman maçından da galibiyetle ayrıldı.

Maç : Eurocup 2.Tur 3.Hafta Karşılaşması

Salon : Ulm Arena, Almanya

Hakemler : Tomas Jasevicius (Litvanya), Aare Halliko (Estonya), Jasmina Juras (Sırbistan)

1P : 15 – 19  2P : 23 – 17  3P : 20 – 24  4P : 22 – 32  MS : 80 – 92

Ratiopharm Ulm : Per Guenther 13 sayı, 3 asist; Joschka Ferner 3 sayı; Raymar Morgan 16 sayı, 5 ribaund; Philipp Neumann 10 sayı, 6 ribaund; Chris Babb 15 sayı; Carlon Brown 7 sayı, 3 ribaund; Augustine Rubit 12 sayı, 5 ribaund.

Banvit : Courtney Fortson 18 sayı, 11 asist; Dominique Johnson 23 sayı, 5 ribaund; A.J.Slaughter 10 sayı; Tolga Geçim 5 sayı, 4 ribaund; Gasper Vidmar 10 sayı, 5 ribaund; Adrien Moerman 21 sayı, 7 ribaund; Jackie Carmichael 5 sayı, 2 ribaund.

Kaynak: BanvitBasketbol.Com