Bandırma Stadını İstiyor...

Banvit, Anadolu Efes’i Son Hamlede Geçti

Antalya’da gerçekleştirilen sezon öncesi hazırlık turnuvası Gloria Cup’ta Basketbol Süper Ligi’nin iki iddialı ekibi Banvit ve Anadolu Efes karşı karşıya geldi. Karşılaşma 84-82’lik skorla ve Banvit üstünlüğüyle sona erdi.

İlk çeyrek 23-21’lik skorla sona ererken iki taraf da hücum veya savunmada anlamlı bir üstünlük kurmayı başaramadı.

İkinci çeyreğin sonundaki 44-44’lük eşitlik iki taraf arasında tam bir dengede giden maçın skor anlamında kusursuz bir özetiydi. Anadolu Efes bir ara farkı 8 sayıya çıkarmayı başarsa da Bandırma ekibi yaptığı karşı hamleyle 3 sayı öne geçip arkada kalmamayı bildi.

Üçüncü çeyrekte rüzgarı arkasına alan taraf bu kez Banvit oldu. Anadolu Efesikinci yarıya öne geçerek girse de 71-64’le son çeyreğe gidilirken yeşil-turunculuların üstünlüğü vardı.

Son çeyreğe de 4 sayılık farkla Banvit üstünlüğünü koruyarak başlasa da Efes, Bandırma ekibini bitime 5 dakika kala yakalamayı başardı ve öne geçti.

Fakat maçın son anlarında soğukkanlılığını kaybetmeyen Banvit maçı 84-82’yle kazanan taraf olmayı başardı.

Banvit’te Morgan 18, Şeyhmus 15, Rıdvan 15, Perez 10, Bircevic 11 sayıyla galibiyetin mimarı oldu. Rıdvan attığı üçlükle maçın son basketine ve Banvit’in galibiyet hamlesine imzasını attı.

Bu sonuçla Banvit, Gloria Cup üçüncüsü olmayı başardı.