Banvit Gaziantep Deplasmanından Mağlup

Okuma Süresi1 Dakika, 55 Saniye

Banvit Gaziantep Deplasmanından Mağlup

Banvit Spor Toto Basketbol Ligi 19.hafta karşılaşmasında Gaziantep’te karşılaştığı Royal Halı Gaziantep takımına 83 – 81 mağlup oldu.

Banvit karşılaşmaya Courtney Fortson, Dominique Johnson, Tolga Geçim, Adrien Moerman ve Jackie Carmichael beşiyle başladı. Mücadelede ilk sayı Tolga Geçim’den geldi. Maça hızlı başlayan Banvit Jackie Carmichael ve Adrien Moerman ile hücumda etkili olurken dördüncü dakikayı 6 – 12 önde geçti. Royal Halı Gaziantep Earl Colloway ile hücumda etkili olurken Banvit Gasper Vidmar ve Courtney Fortson ile cevap verdi. Banvit ilk çeyreği Gasper Vidmar’ın sayısıyla ilk çeyreği 18 – 23 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Banvit Gasper Vidmar’ın sayısıyla başladı. Royal Halı Gaziantep Earl Colloway ve Can Uğur Özüt ile hücumda etkili olmaya çalışırken Banvit Nusret Yıldırım ve A.J.Slaughter ile cevap verdi. Maçın kontrolünü eline alan Banvit Keith Simmons ve Courtney Fortson ile hücumda etkili olunca ilk yarıyı 33 – 51 önde tamamladı.

İkinci yarıya Royal Halı Gaziantep hızlı başladı. Tomislav Ruzic ve Jawad Williams ile hücumda etkili olmaya çalışırken Banvit hücumda aksadı. Tolga Geçim ve Courtney Fortson ile hücumda sayı bulan Banvit’e Royal Halı Gaziantep Jure Balazic ve Earl Colloway ile geri dönünce Banvit final periyoduna 59 – 60 önde girdi.

Final periyoduna Royal Halı Gaziantep Jawad Williams’ın sayısıyla başlarken maçta ilk kez öne geçti ve skoru da 61 – 60’a getirdi. Banvit Keith Simmons ve Dominique Johnson ile hücumda sayı bulurken Royal Halı Gaziantep Can Uğur Özüt ve Andy Rautins ile cevap verdi. Kalan bölümde karşılıklı sayılarla geçilirken Banvit mücadeleden 83 – 81 mağlubiyetle ayrıldı.

Maç : Spor Toto Basketbol Ligi 19.Hafta Karşılaşması

Salon : Şahinbey Karataş Spor Salonu, Gaziantep

Hakemler : Engin Kennerman, Aytuğ Ekti, A.Nur Yazıcıoğlu

1P : 18 – 23  2P : 15 – 28  3P : 26 – 9  4P : 24 – 21  MS : 83 – 81

Royal Halı Gaziantep : Andy Rautins 8 sayı, 3 asist; Altan Erol 4 sayı, 4 ribaund; Earl Colloway 22 sayı, 11 ribaund; Tomislav Ruzic 11 sayı, 3 ribaund; Jure Balazic 5 sayı, 3 ribaund; Jawad Williams 17 sayı, 5 ribaund; Can Uğur Özüt 16 sayı, 5 ribaund.

Banvit : Courtney Fortson 17 sayı, 4 asist; Dominique Johnson 11 sayı, 1 ribaund; A.J.Slaughter 11 sayı, 3 asist; Tolfa Geçim 5 sayı, 2 ribaund; Keith Simmons 7 sayı, 4 ribaund; Gasper Vidmar 7 sayı, 3 ribaund; Adrien Moerman 3 sayı, 14 ribaund; Nusret Yıldırım 3 sayı, 1 ribaund; Jackie Carmichael 17 sayı, 6 ribaund.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Bunu Paylaş: