Banvit İstanbul’da Mağlup

Okuma Süresi2 Dakika, 27 Saniye

Banvit Spor Toto Basketbol Ligi 1.hafta erteleme karşılaşmasında İstanbul’da İstanbul BBSK’ya 94 – 88 mağlup oldu.

Banvit karşılaşmaya Courtney Fortson, A.J.Slaughter, Keith Simmons, Adrien Moerman ve Gasper Vidmar beşiyle başladı. Mücadelede ilk sayı Gasper Vidmar’dan geldi. İstanbul BBSK Kadeem Batts ve Uğur Dokuyan ile hücumda sayılar üretirken Banvit Keith Simmons ve Adrien Moerman ile cevap verince beşinci dakikada skoru 9 – 9’a getirdi. Banvit ilerleyen bölümde Courtney Fortson ve Adrien Moerman ile sayılar üretirken son dakikaya 16 – 17 önde girdi. İstanbul BBSK son bölümü iyi oynayınca Banvit ilk çeyreği 21 – 17 geride tamamladı.

İkinci çeyreğe Banvit Dominique Johnson’ın sayısıyla başladı. İstanbul BBSK Sean Armand ve Metecan Birsen ile hücumda sayılar üretirken Banvit Adrien Moerman ile cevap verdi. İstanbul BBSK savunmasını sertleştirip hücumda da Sean Armand ve Marcus Denmon ile etkili olunca dördüncü dakikada skoru 32 – 23’e getirdi. Banvit Courtney Fortson ve Adrien Moerman ile cevap vermeye çalışsa da İstanbul BBSK Jaka Klobucar’ın sayılarıyla altıncı dakikayı 36 – 25 önde geçti. Banvit kalan bölümde farkı azaltmaya çalışsa da soyunma odasına 49 – 35 geride gitti.

Üçüncü çeyreğe her iki takım da savunmasını ön planda tutarak başladı. İlk iki dakika sayının olmadığı bu çeyrekte Banvit Courtney Fortson ile sayı bulurken üçüncü dakikada skoru 51 – 40’a getirdi. İlerleyen bölümde Keith Simmons ve Adrien Moerman ile hücumda sayılar üreten Banvit yedinci dakikada skoru 53 – 47’ye getirdi. Kalan bölümde karşılıklı sayılarla geçilince Banvit final periyoduna 61 – 51 geride girdi.

Final periyoduna İstanbul BBSK Jaka Klobuvar’ın sayısıyla başladı. Banvit Tolga Geçim ve Courtney Fortson’ın sayılarıyla dördüncü dakikada skoru 67 – 60’a getirdi. İstanbul BBSK Marcus Denmon ve Jaka Klobucar ile hğcumda sayılar üretirken Banvit’te Courtney Fortson ve Adrien Moerman cevap verdi.  İlerleyen bölümde her iki takım da hücumda sayı üretirken Banvit son iki dakikaya 74 – 69 geride girdi. Kalan bölümde Banvit Courtney Fortson’ın sayılarıyla bitime 12 saniye kala skoru 76 – 76’ya getirdi. Kalan bölümde sayı olmayınca karşılaşma uzatmalara gitti.

Uzatma periyoduna İstanbul BBSK hızlı başladı. Marcus Denmon ve Sean Armand ile sayılar bulan İstanbul BBSK’ya Banvit A.J.Slaughter ve Courtney Fortson ile cevap verse de İstanbul BBSK son bölümü iyi oynayınca karşılaşmadan 94 – 88 galibiyetle ayrıldı.

Maç : Spor Toto Basketbol Ligi 1.Hafta Karşılaşması (Erteleme Maçı)

Salon : Cebeci Spor Kompleksi, İstanbul

Hakemler : Emin Moğulkoç, Halil Baldemir, Mehmet Şahin

1P : 21 – 17  2P : 28 – 18  3P : 12 – 16  4P :  15 – 25  1U : 18 – 12  MS : 94 – 88

İstanbul BBSK : Kadeem Batts 3 sayı, 5 ribaund; Erbil Eroğlu 2 sayı, 4 asist; Metecan Birsen 10 sayı, 3 ribaund; Marcus Denmon 25 sayı, 6 ribaund; Uğur Dokuyan 5 sayı; Sean Armand 23 sayı, 4 asist; Damir Markota 1 sayı, 10 ribaund; Jaka Klobuvar 23 sayı, 9 ribaund.

Banvit : Courtney Fortson 29 sayı, 8 ribaund, 10 asist; Dominique Johnson 7 sayı, 7 ribaund; A.J.Slaughter 6 sayı; Tolga Geçim 3 sayı; Keith Simmons 8 sayı , 4 ribaund; Adrien Moerman 21 sayı, 17 ribaund; Gasper Vidmar 12 sayı, 2 ribaund; Nusret Yıldırım 2 sayı, 1 ribaund.

Kaynak:BanvitBasketbol.Com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %