Bandırma Stadını İstiyor...

Eyfel Kulesi Kırmızı-Beyaz

EURO 2016’daki ilk maçında Hırvatistan ile karşılaşan Türkiye, sosyal medya platformu Twitter’da en fazla destek olan ülke oldu. Böylece Paris’in dünyaca ünlü Eyfel Kulesi kırmızı-beyaza büründü.

EURO 2016’da D Grubu ilk maçında Hırvatistan ile oynadığımız maçı 1-0 kaybettik. Ancak Avrupa Şampiyonası’nda sosyal medyada günün kazananı ise Türkiye oldu.

Mikro blog sitesi Twitter’da turnuva boyunca gün içinde sosyal medyada en çok etkileşim alan ülkenin renklerinin Eyfel Kulesi’ne yansıtılacağı daha önce açıklanmıştı.

EURO 2016’nın ilk günü en çok konuşulan takım Fransa, ikinci günü ise Galler oldu. Polonya-Kuzey İrlanda, Almanya Ukrayna ve Türkiye-Hırvatistan maçlarının oynandığı 12 Haziran’da ise sosyal medyada en fazla desteği Türkiye aldı.

Milli takımımızın #TUR etiketiyle günün en fazla destek alan takımı olması nedeniyle Eyfel Kulesi 15 dakika boyunca bayrağımızın renklerine büründü. Ayrıca kule üzerinde bulunan topa ay-yıldız simgesi yansıtıldı.

Türkiye, EURO 2016’nın başladığı ilk günden bu yana %55.9 ile sosyal medyada en fazla desteği alan takım konumunda. Türkiye’yi %12.9 ile İngiltere ve %9.7 ile Fransa takip ediyor.