Pereira ve Van Persie’den Braga açıklaması

Okuma Süresi3 Dakika, 3 Saniye

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira ve Robin van Persie, UEFA Avruoa Ligi’nde oynayacakları Braga maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

İşte açıklamalardan satır başları…

Vitor Pereira: “Türkiye’de Portekizli ligi düşünülünce Sporting, Benfica ve Porto biliniyor. Taraftaralr bu şejkilde tanıyorlar. Braga’yı çok iyi tanıyorum. Kendini geliştirmiş bir takım. İyi oyunculardan kurulu, iyi organize olan bir takımla karşılaşacağız. Braga belki taraftarları şaşırtabilir ama beni şaşırtmayacak. Kalitesinin bilincindeyim.”

Vitor Pereira: “Biz de kaliteli bir takımız. Takım anlamıonda kaliteli yönlerimiz var. Sezon başında yeni bir takım kurduk Bir süre takım kimliği arayışındaydık. Yarın son derece önemli bir karşılaşacağız. İki takım da rakibin zaaflarını kullanmmaya çalışacak. Harika bir atmosfer olacak. İyi bir sonuç almak istiyoruz.”

Vitor Pereira: “Braga’yı çok iyi tanıyorum. Hakemin ilk düdüğüyle beraber daha da iyi tanınacak. Son derece mücadeleci bir takımla karşılaşacağız. Bu yüzden bu turda. Son derece çekişmeli iki karşılaşma izleyeceğiz. Favori sahadaki futbolla anlaşılır. Rakip takım hocasının neden bizi favori gösterdiğini anlayabiliyorum. Portekiz futbolunu daima takip etmeye çalıştım. Bu turla ilgili tek avantajım rakibi çok iyi tanımam olabilir. Ama biz zaten scout ekibimizle her rakibi analiz ediyoruz. Bir adım daha iyi tanıdığımı söyleyebilirim. Avrupa’ya imza atmak istiyorlar. Biz de kendi kozlarımızı göstermeye çalışacağız. Taraftarlarımızın tutkuyusla kolektif oynayacağız. Çok büyük bir gösteri izleyeceğiz”

Vitor Pereira: “Her takım kendi hocasının isteklerini yapmaya çalışır. Yıllar öncekinden farklı bir Braga göreceğiz. Sahaya süreceğim ilk 11 nereli olduğu fark etmeksizin, kazanmaya gayret gösterecek”

Robin van Persie: “İlginç ve zor bir karşılaşma olacağını düşünüyorum. Geçen hafta Porto’yu 3-1 yendiler. Bu skor onların ne durumda olduklarını anlatıyor. İyi bir takımla oynayacağız. Braga ile Manchester United’dayken oynamıştım ve iki maç da çok zor geçmişti. İki maçı da kazandık ama zorlandık. Her zamanki gibi en iyi şekilde hazır olacağız.”

“ŞU AN İYİ POZİSYONDAYIZ AMA…”

Robin van Persie: “Temel anlamda burada hepişmiz maçları kazanmak için bulunuyoruz. Futbol bir takım oyunu ama her oyuncunun da bireysel hedefleri var. Gol attığımızda, asist yaptığımızda ekstra durum oluyor. bunu birlikte yapmaya çalışıyoruz. son aylarda da kendimizi geliştirdik. Her sezon bazı dönemler olur istediğiniz sonuçları alamazsınız, bazılarını başaramazsınız. Antalya ve Bursa’da puan kayıpları yaşadık ama büyük takımlar için önemli olan sonraki sıçramayı yapmaktır.”

Robin van Persie: “Bazen iyi oynarsınız ama gol atamazsınız. Bazen iyi oynamazsınız ancak goller atarsınız. O anki ritminize bağlıdır. En önemli nokta takım halinde gelişmeyi tamamlamaktır. Son dönemde bunu başardık. Teknik heyet ve oyuncular olarak çok iyi bir uyum sağlamış durumdayız. İyi takımları yenebiliyoruz ve bunu da her hafta ispatlıyoruz. Her üç kulvarda da yolumuza devam ediyoruz.”

Robin van Persie: “Şu an iyi bir pozisyondayız ancak hala hiçbir şey kazanmadık. En zor adım da bu son adım olur. Kendimizi geliştirmeye devam etmek istiyoruz. Ama böyle devam edersek o son adımı da atacağız”

“ÜÇ KUPAYI DA İSTERİM ANCAK…”

Robin van Persie: “Üç kulvarda da şampiyon olmak isterim ancak hepsi zor olacaktır. Çok lüks bir pozisyondayız. Mart ayına geldik ve üç kupada da devam ediyoruz. Avrupa’da bunu yapan çok takım yok. Bulunduğumuz pozisyondan mutlu ıolmalıyız ama hala hiçbir şey kazanmadığımızı bilmemiz gerekiyor. Hangisini kazanırsak hem benim hem takım için büyük onur olacak.”

Robin van Persie: “Kariyerimde kupalar kazandım ancak çok da fazla değil. Her kupanın zorluğunu biliyorum. Eğer bu sezon sonunda bir kupa kaldırırsak mutlu olurum, iki kupa kaldırırsak harika olur, üç kupa mucize gibi olur. Şu an bu durumdan mutlu olalım ancak yolumuza da devam edelim”

Robin van Persie: “Avrupa’da herkes deplasman golünün ne kadar kıymetli olduğunu bilir. Takım halinde rakibimizin durumunu bilmek son derece önemli. Kimle oynayacağımızı bilmek son derece önemli. Ama bizim nasıl oynayacağımız daha önemli. Takım halinde mücadele ettik. Rakibi bilmek önemlidir ama esas nokta biz nasıl ele alacağız maçı. Tabii ki rakibimize saygı duyacağız ama biz de saygıyı hak eden bir takımız. Bu şekilde hareket edersek hak edeceğimizi alırız.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %