Tur hesapları başladı!

Okuma Süresi1 Dakika, 28 Saniye
Euro 2016’da grup maçlarında sona yaklaşılıyor. Takımların tur atlamak için hangi sonuçları alması gerekli?

Gruplarında ilk 2 sırayı alan takımların yanı sıra, 4 tane de en iyi üçüncü Fransa’daki turnuvada yoluna devam edecek.

Gruplarda aynı puana sahip olan takımlar ikili averaja göre sıralanacak. Yoluna devam edecek olan 4 üçüncü ise, öncelikle aldıkları toplam puana göre sıralanacak. Bir sonraki kriter ise gol averajı olacak.

B Grubu

İngiltere-Slovakya: İngiltere’ye beraberlik yetiyor. Galip gelmeleri halinde ise grubu zirvede bitirecekler. Slovakya kazanırsa gruptan çıkacak. Rusya yenerse, beraberlik halinde bile gruptan çıkacaklar. Ancak mağlup olurlar ve Rusya da galip gelirse turnuvaya veda edecekler.

Rusya-Galler: İngiltere yenilmezse, Galler’e beraberlik de yetecek. İngiltere yenilir, Galler berabere kalırsa, Galler ikili averajda İngiltere’nin gerisinde olduğu için grup 3.sü olup 4 puanın yetmesini beklemeye başlayacak. Rusya’nın tek şansı galibiyet.

C Grubu

Almanya-Kuzey İrlanda: Almanya’ya gruptan çıkması için beraberlik yeterli. Kuzey İrlanda kazanamazsa grubu 3. sırada bitirecek ve tur atlamak için diğer grup üçüncülerini beklemeye başlayacak. Britanya temsilcisi galibiyet halinde yoluna devam edecek.

Polonya-Ukrayna: Polonya’ya beraberlik yeterli. Almanya’nın kazanması durumunda ise, kendi maçlarına bakmadan otomatik olarak gruptan çıkacaklar.

D Grubu

Türkiye-Çek Cumhuriyeti: İki takımın da galibiyetten başka şansları yok. Beraberlik iki takımın da işine yaramıyor.

İspanya-Hırvatistan: İspanya’ya liderlik için beraberlik yeterli. Hırvatistan’a da gruptan çıkması için beraberlik yeterli. Hırvatlar mağlup olursa, Çek Cumhuriyeti’nin kazanamamasını bekleyecek.

E Grubu

İsveç-Belçika: Belçika’ya beraberlik yeterli. İsveç’in galibiyetten başka şansı yok.

İtalya-İrlanda: İtalya’nın grup liderliği garanti ve sadece prestij maçına çıkacak. İrlanda’nın galibiyetten başka şansı yok.

F Grubu

İzlanda-Avusturya: İzlanda kazanırsa gruptan çıkacak. İzlanda berabere kalırsa, Portekiz’in de kazanamamasını beklemek zorunda. Avusturya’nın galibiyetten başka şansı yok.

Portekiz-Macaristan: Macaristan’a beraberlik yeterli. Portekiz berabere kalırsa, İzlanda’nın da kazanamamasını beklemek zorunda. Portekiz kazanırsa gruptan çıkacak.

Hazırlayan: ÖZGÜR İNCE

Kaynak: Mackolik.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %